Рим и остров Капри

Индивидуална екскурзия

Вечният град и Перлата на Средиземноморието

 

Ден 1

Полет от София до Рим с Алиталиа или България Еър. Настаняване в избрания хотел и свободно време. Нощувка.

 

Ден 2

Отпътуване в 07:30 от Piazza Esquilino на юг през региона Кастели Романи, осеян с множество малки средновековни селца. Пристигане в Неапол. От пристанище Неапол отпътуване с параход (45мин) до пристанището на о-в Капри в залива Марина Гранде. При добри метеорологични условия* веднага след пристигане отпътуване с лодка за пещерата Grotta Azzurra, където слънчевата светлина преминава под водата и дава мека синя светлина, която осветява пещерата. Връщане на пристанище Капри и отпътуване с минибус за Анакапри, от където се откриват прекрасни гледки към Залива на Неапол. Обяд в местен ресторант. Настаняване в хотел на острова и свободно време. Вечеря в хотела. Нощувка.

 

Ден 3

Закуска. Свободно време на о-в Капри. Отпътуване за Рим около 16:00. Нощувка.

 

Ден 4

Закуска. В 08:30 от Piazza Esquilino пешеходна обиколка в центъра на Рим (3ч) , която ще Ви отведе до Piazza Venezia, площада Свети Петър, Piazza Navona, Пантеона, фонтана Треви. Свободно време. Нощувка.

 

Ден 5

Полет от Рим до София с Алиталиа или България Еър.

 

Включено в цената:

-двупосочен самолетен билет с включени летищни такси

-3 нощувки със закуски в хотел 2*, 3* или 4* в Рим

-1 нощувка със закуска в хотел 4* на о-в Капри

-екскурзия с местен екскурзовод на английски език до о-в Капри с корабче и минибус, с ключени обяд и вечеря

-пешеходен тур 3ч с местен екскурзовод на английски език в центъра на Рим

-медицинска застраховка

 

Цени

хотел 2*: от 629,- Евро на човек в двойна стая

хотел 3*: от 695,- Евро на човек в двойна стая

хотел 4*: от 735,- Евро на човек в двойна стая

доплащане за единична стая: по запитване

 

*Допълнително се заплаща на място: разходка с лодка до Grotta Azzurra 23,-Евро на човек, ако метеорологичните условия са подходящи за осъществяването на тура

 

Хотели

Рим: център или близо до центъра, при запитване получавате няколко хотела за избор

о-в Капри: Regina Christina или подобен

  

Забележки

*резервация трябва да бъде направена на-късно 10дни преди началото на пътуването

*задължително подходящо облекло за обиколката на забележителностите в Рим, без шорти и джапанки

 

Добавка по желание: вечерна обиколка на Рим с пауза при Фонтана Ди Треви и вечеря в ресторант с традиционна кухня: 78,-Евро на човек

 

***

Цената се базира на полети с България Еър или Алиталиа към момента на изготвяне на офертата. Запазваме си правото на промени в цената при промяна в цената на самолетния билет и/или размера на летищните такси към момента на закупуване на билета.

 

Офертата е валидна:

от сряда до неделя

до 31.10.10

при запитване и налични свободни места

Рим и остров Капри Рим и остров Капри Рим и остров Капри Рим и остров Капри Рим и остров Капри Рим и остров Капри